Soutěžte o lidské tělo na Festivalu vědy

Kidtownedu.cz je partnerem tradičního Festivalu vědy, který se letos odehraje virtuálně a jehož hlavním mottem je Inovace pro budoucnost.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je kidtownedu_telo_soutez-2-1024x805.jpg.
Lidské tělo a další ceny do soutěže Festivalu vědy věnoval Kidtownedu.cz.
Foto: Tereza Veselá photography
 
 

„Velmi vítám, že se Festival vědy uskuteční přes komplikace s Covidem i letos. To, že proběhne v online prostředí, je skvělým počinem, který naváže na jarní zkušenost škol s online výukou. Těším se, že organizátoři Festivalu společně s jeho partnery dokážou oslovit ještě větší procento dětí i učitelů a ráda je v této činnosti aktivně podpořím. Vidím velký potenciál v propojení vědy a výuky na základních školách, protože tím vzniká zcela přirozená motivace žáků pro další studium.", říká Marie Kubíková, radní Městské části Praha 6 odpovědná za oblast školství.

Zakladatelka Kidtownedu.cz Jana Vyhlídalová vysvětluje, proč se rozhodla pro partnerství s Festivalem: „Chceme, aby z našich dětí vyrostli chytří a vzdělaní dospělí, kteří uvažují kriticky a samostatně, umějí pracovat s informacemi a dokážou najít řešení složitých problémů. Jako společnost můžeme uspět jen, když budeme schopni přemýšlet a inovovat. To se bez kvalitního vzdělání neobejde. Festival vědy je akce, která právě tento typ myšlení a zvídavost v dětech podporuje a rozvíjí.” Kidtownedu.cz věnoval do festivalové soutěže modely lidského těla, lidské kostry, lidského oka, ucha, lidského srdce a spoustu dalších výher. Děti je mohou vyhrát třeba pro svou školu nebo třídu, když zodpoví otázky, které pro ně pořadatele Festivalu připravili. Losovat se bude ve dvou vlnách: poprvé v září a po dvou měsících ještě jednou.